ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ.GR
Image default
Γ ΕΘΝΙΚΗΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣΕΠΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Πανναυπλιακός νίκησε τον Πανγυθεατικός 3-2 στο Δημοτικό Γήπεδο του Τολού

Ο Πανναυπλιακός νίκησε τον Πανγυθεατικός 3-2 στο Δημοτικό Γήπεδο του Τολού το απόγευμα της Κυριακής στην πρεμιέρα της Γ΄Εθνικής

460941652 882099410553439 4879710139792483015 N

Η ιστορική ομάδα του Ναυπλίου προηγήθηκε στο 39′ με τον Τρέσα και ζευγάρωσε τα γκολ της στο 41′ με τον Μαυρόπουλο.

460989100 882099610553419 980433711794708020 N

Ο Πανναυπλιακός νίκησε τον Πανγυθεατικός 3-2 ΔΑΚ Τολού το απόγευμα της Κυριακής στην πρεμιέρα της Γ΄Εθνικής,ο γηπεδούχος Παννυπλιακός μπήκε πιο δυνατά στο αγώνα οπου η επιθετική υπεροχή καρποφόρησε στο 38 και 41 με σκόρερ τουςΤρέσα και Μαυρόπουλοτο οποίο ήταν το σκορ του πρώτο ημιχρόνου.

Ο Πανγυθετικός μείωσε σε 2-1 στις αρχές του β΄ημιχρόνου με τον Τσέα ο Πανναυπλιακός ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε με τον Λιακόπουλο 3-1  και ο Μαλτέζος στο 84 διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Πλήθος θεατών παρακολούθησε τον αγώνα ανάμεσα παρών έδωσαν:

O Πρόεδρος Ε.Π.Σ.Αργολίδας& Αντιπεριφερειάρχης Αθλητισμού,Παιδείας & Δια Βίου Μάθησης Πελοποννήσου ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΙΔΕΡΗΣ.

Ο Δήμαρχος Ναυπλίεων ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΟΡΦΑΝΟΣ Η Αντιδήμαρχοσς ΝΤΙΝΑ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ & Η Γ.Γ ΕΠΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ ΕΛΕΝΑ ΠΑΝΟΒΡΑΚΟΥ.

Screenhunter 3596
Screenhunter 3588

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ(MARKO MALLIOVIC):ΜΑΝΟΣ,ΓΚΡΙΤΖΑΛΗΣ,ΦΛΩΡΟΣ,ΠΟΥΛΟΣ,ΜΠΕΤΣΚΑ,ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ,ΜΟΥΓΙΟΣ,ΜΑΡΙΝΗΣ,ΜΠΑΤΣΙ,ΜΠΕΛΜΠΑ,ΤΡΕΣΑ.

ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ(ΜΑΝΙΑΤΗΣ) ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΛΗΣ,ΑΝΔΡΕΑΝΙΔΗΣ,ΤΣΕΑΣ,ΖΑΙΜΙ,ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ,ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟΣ,ΤΣΑΡΡΙ,ΚΟΥΡΤΕΣΗΣ,ΣΑΝΤΣΟΛΛΙ,ΓΕΩΡΓΙΑΚΑΚΗΣ,ΜΑΝΙΑΤΗΣ.

460937075 882100370553343 420009662286105832 N

Εκείνη της Λακωνίας μείωσε με τον Τσέα στο 53′, προτού παραβιαστεί εκ νέου η εστία της (80′ Λιακόπουλος).

460818541 882099647220082 4690965851020132129 N

Ο Μαλτέζος απάντησε άμεσα (83′), αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο ματς για την πρεμιέρα του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.